Weekend w Krakowie

Kraków to wyjątkowo piękne miasto, położone w południowej części kraju. Aglomeracja jest pełna niezwykłych zabytków, muzeów oraz atrakcji, które każdy powinien poznać. Szukając pomysłu na udany jesienny weekend, warto wybrać Kraków na cel swej podróży.

Miasto to z pewnością pozwoli odkryć nowe miejsca i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Jedną z najbardziej znanych atrakcji Krakowa jest bez wątpienia Zamek Królewski na Wawelu. Jednak oprócz niego, w Krakowie znajduje się również wiele innych ciekawych zabytków.

Spośród nich warto wymienić Bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława, w której można odnaleźć nagrobki dawnych władców.

Nie należy zapominać również o Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli słynnym Kościele Mariackim. To właśnie w jego wnętrzu znajduje się niesamowity Ołtarz Zaśnięcia NMP, stworzony przez Wita Stwosza. W Krakowie znajdują się także liczne muzea z cennymi dziełami sztuki.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje jednak Muzeum Czartoryskich. W jego zbiorach można bowiem zobaczyć jedno z najsłynniejszych dzieł historii malarstwa – „Damę z gronostajem” autorstwa Leonarda da Vinci.