Taniec dla zabawy

Czym jest taniec? Dla jednych hobby, dla innych praca. Jeśli bliższe jest Ci to pierwsze podejście, przede wszystkim powinieneś pamiętać o dobrej zabawie. Oto najważniejsze podstawa tańca – dobre samopoczucie.

Wykonywanie kolejnych rytmicznych ruchów sprawia, że czujesz się coraz lepiej i lepiej, a po kilku piosenkach nikt nie jest już w stanie ściągnąć Cię z parkietu. Jeśli rozumiesz te odczucia, to znaczy, że po prostu kochasz taniec. A może jeszcze nie potrafisz tańczyć na tyle dobrze, by zagłębić się w pełni w tej fascynującej formie rekreacji? W takim razie czas na odpowiedni kurs.

Kurs, szkolenia czy treningi zwykle kojarzą się z dużym wysiłkiem, szlifowaniem każdego detalu i stopniowo osiąganym sukcesem. Kursy tańca jednak wcale nie muszą tak wyglądać. Możesz robić to, na czym zależy Ci najbardziej, kiedy wychodzi na parkiet – po prostu dobrze się bawić, niezależnie od umiejętności.

Na kurs tańca możesz zapisać się w każdym wieku. Znaczenia nie ma też płeć ani doświadczenie na parkiecie. Wiele szkół tańca oferuje zajęcia na poziomie podstawowym.

Nie ma się czego wstydzić, chodząc na kursy tego typu – każdy kiedyś trenował najprostsze kroki. Większość osób, które nie uczyły się tańczyć od dzieciństwa, powinna wybrać właśnie kursy na tzw. poziomie zerowym.

Co ważne, taki kurs jest pewnego rodzaju wstępem do tańca. Jak wspomnieliśmy, nie ma tu restrykcyjnego poprawiania drobnych niedociągnięć. Znaczenie ma jedynie to, by swobodnie ruszać się na parkiecie i poznawać nowe kroki, które pozwolą na urozmaicenie zabawy.