Prawo jazdy motocyklisty

Od 2015 roku osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii B są uprawnione do tego, by kierować także motocyklami. Zmiana przepisów dotyczy jednośladów zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów, jedynym warunkiem jest silnik do 125 ccm.

Jest to nowelizacja przepisów, która budzi wiele kontrowersji. Jedni bowiem uważają, że wspomniana zmiana wpłynie na większą ilość wypadków, bowiem jednośladami będą kierować osoby, które nie mają umiejętności prowadzenia motorów, bowiem by zdać prawo jazdy kategorii B osoby te uczyły się prowadzić samochód, a nie motocykl z silnikiem do 125 ccm.

Zmiany zaś popierają ci, którzy nie muszą już trudnić się, by uczęszczać na kurs, który oczywiście jest kosztowny, a potem zdawać egzamin na prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Każda ze stron dzielnie broni swoich argumentów.

Nie da się ukryć, że omawiana nowelizacja przepisów prawnych jest ułatwieniem dla tych, którzy lubią jazdę na jednośladach, jednak warto pamiętać o tym, by dbać o bezpieczeństwo swoje i innych na drogach..