Młodzi motocykliści

Nowelizacja przepisów prawnych dotycząca motocyklistów miała miejsce w 2015 roku. Jedni chwalą zmiany, inni zaś wprost przeciwnie uważają, że wspomniana nowelizacja wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo na drogach. Warto jednak przyjrzeć się temu, czego tak naprawdę dotyczą zmiany.

Otóż wedle nowych uregulowań osoba, która ukończyła już 20 rok życia może starać się o zdobycie prawa jazdy kategorii A pod warunkiem, że zaraz po osiągnięciu pełnoletności zdała państwowy egzamin na prawo jazdy kategorii B. Warto zaznaczyć przy tym, ze posiadając prawo jazdy kategorii B możemy kierować nie tylko samochodami, ale również motocyklami z silnikiem do 125 ccm. Prawo jazdy kategorii A zaś uprawnia nas do kierowania tak naprawdę motocyklami różnego rodzaju.

Warto także wspomnieć w tym miejscu o kategorii A2. Posiadając prawo jazdy wspomnianej kategorii jesteśmy uprawnieni do tego, by jeździć motocyklami o mocy do 35 kW. Przy czym stosunek mocy do masy motocykla nie może być wyższy niż 0,2 kW na 1 kg.

.