Jakich produktów warto unikać?

Wiele osób nie zwraca uwagi na to, co spożywa. Tymczasem niektóre produkty bądź składniki posiłków mogą być szkodliwe dla zdrowia. Z tego powodu warto poznać, jakie składniki nie powinny być spożywane w nadmiarze. Dzięki temu zapewnimy sobie nie tylko zdrowie, ale także promienny wygląd. Trzeba bowiem pamiętać, że to, co spożywamy wpływa nie tylko na nasze zdrowie, lecz również na wygląd zewnętrzny. Wielu lekarzy zaleca ograniczenie spożywania soli. Najczęstszą konsekwencją nadmiernego spożywania soli jest zatrzymanie wody w organizmie. Sól jest jedną z najchętniej stosowanych przypraw. Dodajemy ją do ziemniaków, mięsa i wielu innych przyrządzanych posiłków.

Tymczasem przyprawa ta znajduje się w niemal każdym produkcie, takim jak np. chleb. Z tego powodu łatwo przekroczyć dzienną zalecana dawkę. Sól można zastępować innymi, mniej szkodliwymi przyprawami, jak np. bazylią czy oregano. Niewskazane jest również spożywanie dużych ilości tłuszczów zwierzęcych. Te najbardziej szkodliwe znajdują się np. w smalcu. Tego rodzaju tłuszcze mogą przyczynić się do rozwoju np.

miażdżycy. Z tego powodu warto zastępować je tłuszczami roślinnymi, jak np. oliwą z oliwek czy olejem słonecznikowym. Niemal każdy lubi słodki smak, jednak należy pamiętać, że cukier niekorzystnie oddziałuje na organizm. Przyczynia się m.in. do zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi. Negatywnie wpływa także na funkcjonowanie układu hormonalnego. Cukry proste należy spożywać jedynie okazjonalnie.

Close