Ford i inni

Na temat amerykańskich marek samochodów można pisać i mówić długo, ponieważ dorobek Stanów Zjednoczonych w tej gałęzi przemysłu jest imponujący. Trzeba też podkreślić, że w dużej mierze auta te były projektowane i wytwarzane z myślą o potrzebach wewnętrznych.

Główną grupą docelową byli zawsze kierowcy z USA, którzy chętnie wspierali rodzimą wytwórczość w tym zakresie. Równocześnie dostawali do ręki auta oryginalne, które świetnie prezentowały się na ulicach miast i na amerykańskich autostradach.

Choć europejskie modele były za oceanem obecne, to nie cieszyły się takim uznaniem. Rdzennie amerykańską marką motoryzacyjną, która zrobiła bodaj największą światową karierę i cieszy się nieustannie pozytywnymi recenzjami kierowców z różnych stron globu, jest Ford.

Firma założona przez Henry’ego Forda w 1903 roku przeszła liczne zawirowania, ale auta tej marki zyskały dużą renomę. Wynika to w dużej mierze z faktu, że stylistyka pojazdów w większym stopniu nawiązywała do aut projektowanych w Europie, więc konsumenci ze Starego Kontynentu nie mieli poczucia, że mają do czynienia z samochodami „obcymi” pod względem formy.

Close