Czy audiobook nadaje się na prezent?

Często mówi się, że książki stanowią wspaniały prezent. Możemy obdarowywać nimi najbliższych niemal na każdą okazję, jednocześnie każdorazowo ofiarowując im coś innego.

Najlepiej, jeśli znamy preferencje danej osoby – zawsze najmilej jest przygotowywać podarunki, których nie tylko dana osoba się nie spodziewa, ale również te, które zaskakująco precyzyjnie trafiają w jej gust. W tej kategorii decyzja, czy lepiej jest sięgnąć po książkę w klasycznym znaczeniu tego słowa, czy też po audiobooka, niemal nie pozostawia wątpliwości.

To drukowana wersja książki stanowi jednocześnie podarunek materialny, jak i duchowy. Stwarza też możliwość złożenia życzeń czy przekazania swoich intencji w dodatkowej formie, jaką może być napisanie odpowiedniej dedykacji.

Rzadko można spotkać się z sytuację, w której jedna osoba drugiej przekazuje audiobooka w formie prezentu. Książki do słuchania często występują w formie niematerialnej, kiedy to nie musimy nagrywać ich na żaden nośnik, ale zwyczajnie pobieramy je ze strony internetowej.

Czasami jednak warto podarować komuś tę formę książki, jeśli tylko wiemy, że to właśnie ona odpowiada danej osobie najbardziej.

Close