Co z partnerem?

Taniec może stać się wciągającym hobby albo nawet sposobem na życie. Jednak najpierw trzeba wykonać pierwszy krok i zapisać się na kurs. Niestety wiele osób długo waha się przed pójściem do szkoły tańca. Powodem niejednokrotnie jest brak partnera, z którym można by uczęszczać na zajęcia.

Czy to poważny problem? Na szczęście nie. Właściwie, to dosłownie żaden problem. Nawet jeśli interesują Cię style tańca, które zwyczajowo wykonuje się w parze, możesz spokojnie zapisać się na zajęcie w jednej ze szkół w Twojej okolicy. Wiele firm tego typu ma w ofercie kursy prowadzone właśnie dla singli.

Oznacza to, że gdy przyjdziesz na zajęcia, jakiś partner płci przeciwnej na pewno się dla Ciebie znajdzie. Nie musisz obawiać się sytuacji, w której wszyscy dobrze się bawią, a Ty podpierasz ścianę. Tam będą tylko tacy, jak Ty oraz instruktor. A co, jeśli na zajęciach pojawi się nieparzysta liczba osób? Wówczas do gry wkracza instruktor i zastępuje osobę towarzyszącą jednemu z kursantów.

Czym innym są kursy tańca nastawionego na solo act. Wiele styli, zwłaszcza nowoczesnych, pozwala na pełne cieszenie się tańcem w pojedynkę. Hip-hop czy taniec na rurze to najlepsze przykłady. Natomiast jeśli bardziej odpowiada Ci klasyka, wiedz, że kursy solo w stylach klasycznych też są popularne.

Dotyczy to przede wszystkim tańców latynoskich. Jeśli czujesz pociąg do tańca i masz ochotę robić to znacznie częściej i lepiej, koniecznie wybierze się na odpowiedni kurs. Tam nie tylko nauczysz się czegoś nowego, ale przekonasz się, czy chcesz dalej zagłębiać się tę tematykę. Jeśli tak, to może niebawem taniec stanie się czymś więcej niż tylko obiektem niezawodowego zainteresowania?.