Bądź królem parkietu

Czy interesujesz się tańcem? Na to pytanie czasem trudno znaleźć odpowiedź. Co znaczy „interesować się”? Czy powinieneś znać charakterystykę różnych styli, ich historię i umieć odróżnić perfekcyjne ruchy od tych trochę mniej udanych? Być może. Ale dużo bardziej prawdopodobnej jest, że od teorii wolisz praktykę. Czytanie podręczników czy oglądanie godzinami par turniejowych jest dla wielu osób znacznie mniej atrakcyjne niż pokazywanie własnych możliwości na parkiecie. Nie trzeba wcale wiedzieć dużo, by taniec mógł stać się życiowym hobby.

Poza znanymi stylami, takimi jak salsa, rumba czy choćby nowoczesny hip-hop, istnieją mniej „oficjalne” szkoły tańca. Jedną z nich tzw. discofox, który charakteryzuje się praktycznym, użytkowym podejściem do zdobywania parkietu. Co ważne, swoje umiejętności w tym zakresie można skutecznie podnosić. Wystarczy zapisać się do szkoły tańca właśnie na kursy discofox.

Styl tego typu, jak i tzw. użytkowe podejście do tańca są bardzo cenne dla osób, które nie chcą wygrywać turniejów i zachwycać jury, bo o wiele bardziej wolą podbijać serca tańczących wokół przedstawicieli lub przedstawicielek płci przeciwnej. Discofox to bardzo otwarty taniec, swobodnie można w niego wplatać dowolne figury. W ten sposób z łatwością zaprezentujesz pełnie swoich tanecznych możliwości. Discofoxa warto praktykować również wtedy, gdy taniec na co dzień nie interesuje nas szczególnie pod jakąkolwiek postacią, ale niebawem wybieramy się na ważną imprezę.

Wesele, połowinki czy studniówka to dobry pretekst, by nauczyć się discofoxa.